Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 19 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • cep telefonu dünyası

  Bilgisayar oyunlarının yanı sıra mobil oyunlarda hatrı sayılı esporcu kitlesini yakalamaya başladı bu başlıkta mobil dünyanın haberlerini ele alacağız

  LG, Folder 2 4G adlı alışılmadık bir katlanabilir cihaz tanıttı. Yeni cihaz geleneksel düğme tasarımına dayanıyor, ancak önceki nesle kıyasla, bir ses asistanı da dahil olmak üzere bir dizi kullanışlı özelliğe sahip.

  Akıllı telefon, 1.1 GHz saat hızına sahip dört çekirdekli Snapdragon 210 işlemci ile donatılmış ve 4G ağlarını destekliyor. Cihaz, 1 GB RAM ve 8 GB dahili bellek ile taşıyıcının kapasitesini 32 GB'a çıkarmak için bir microSD yuvası ile donatılmıştır. Model 1470 mAh kapasiteli bir pile sahiptir.

  Folder 2 4G, 2 megapiksel ana kamera, FM radyo modülü ve AI Voice sesli asistanına hızlı erişim düğmesi ile donatılmıştır. Aygıtta yüklü olan işletim sisteminin sürümü hakkında bilgi yoktur.

  Samsung Galaxy A71 serisi son zamanlarda kamera performansı için DxOMark tarafından test edildi.

  Ancak A71 beklentileri karşılamadı.

  Galaxy A71, DxOMark tarafından yapılan kamera performans testinde diğer telefonların gerisinde 84 puan aldı. Model 64 Mp'nin ana kamerası sayesinde, iPhone 11 gibi üst düzey bir rakipten daha iyi performans gösterebildi. Ancak, bu modelin testte düşük bir puan almasının nedeni düşük ışıkta kötü fotoğraflar çekmesidir.

  Bildiğiniz gibi Google şu anda Android 11 üzerinde çalışıyor. Android 11'in çekirdek kodu üzerinde çalışan geliştiriciler, bir özelliğin artık zorunlu olmayacağını keşfettiler. Bu özellik, 2016 yılında Google tarafından sunulan Sürekli Güncellemeler özelliğidir. Şimdiye kadar, bu özelliğin telefonlara eklenmesi akıllı telefon üreticisinin seçimine bağlıdır. Şimdi Google tarafından zorlanıyor.

  Sürekli Güncellemeler işlevi, akıllı telefonun android sürümünü güncellerken sistemi A ve B yuvalarına bölerek kullanıcının verilerini korur.

  Kısaca, akıllı telefonun işletim sistemini güncellerken, akıllı telefonun dahili belleği Sürekli Güncellemeler işlevi nedeniyle iki ayrı bölüme ayrılır: A ve B yuvası. Akıllı telefondaki sistem A yuvasında çalışırken, indirdiğiniz güncelleme B yuvasına yüklenir. Akıllı telefonu kapatıp açtığınızda, akıllı telefon artık A yuvasını değil, güncellenen B yuvasını kullanıyor. İndirdiğiniz güncelleme sorunluysa, sistem tekrar A yuvasını kullanmaya başlayacaktır. Böylece, her iki kullanıcı verisi de korunur ve akıllı telefonlardaki Android sistemi, şirketler hatalarla güncellemeler gönderse bile sorunsuz çalışabilir.

  Artık Google, akıllı telefon üreticilerinin tüm Android 11 akıllı telefonlarında bu özelliğe sahip olmasını gerektiriyor. Değilse, akıllı telefon üreticisi Android 11 güncellemesini kullanamaz. Google buna izin vermeyecektir. Bize göre, bu çok yararlı bir yenilik ve kesinlikle akıllı telefonlarda

  Apple henüz iOS 14'ü yayınlamamış olsa da, içeriden öğrenenler işletim sisteminde uygulanacak yeni özellikleri keşfetmek için test sürümlerini analiz etmeye devam ediyor. Son raporlarda içeriden kişiler tarafından bazı yararlı özelliklerden bahsedilmiştir. Yeni özelliğe Klipler adı verilir ve API yardımıyla uygulanır. Bu, iOS uygulamalarını indirmeye gerek kalmadan başlatmakla ilgilidir. Bu The Verge tarafından bildirildi.

  Veri sızıntısına göre, bu yeni özellik ile geliştiriciler uygulamalarının özel sürümlerini oluşturabilir ve bu uygulamalar App Store'dan indirmeye gerek kalmadan bir akıllı telefonda çalışabilir. Kullanıcı sırayla, QR kodunu tarar ve uygulamanın basitleştirilmiş arayüzü ile etkileşime girer. Bu da modüler yapı ile mümkün oldu. Böylece, bu tür bir kullanım sırasında, ağdan indirilen uygulamanın gerekli kısmı akıllı telefon ekranında görüntülenecektir.

  Örneğin, bir Youtube bağlantısına eriştiğinizde, bu bağlantı Safari tarayıcısında açılmaz. Akıllı telefonda bir YouTube uygulaması olmasa bile, video Youtube hizmetinin küçük minimalist arayüzünde çalışır. Buna ek olarak, kullanıcılara uygulamanın tam sürümünü App Store'dan indirmeleri veya önceden indirilmiş uygulamalardan birinde gerekli içeriği görüntülemeleri önerilecektir. Dilimler adı verilen bu özellik Android'de biraz farklı çalışır. Dolayısıyla Android, QR kodu yerine bir Google arama kutusu kullanıyor. Her iki durumda da, işlev akıllı telefonun zamanından ve dahili belleğinden tasarruf etmenizi sağlar.

  Geçen hafta, internette mobil ağ kulelerinin COVID-19 virüsünü yaydığı konusunda sahte bilgiler yayılmaya başladı. Buna ek olarak, İngiliz Brimenham kentinde mobil ağ kulelerinin yakılmasının videoları yayınlandı. Facebook ve Nextdoor'da binlerce kullanıcının 5G teknolojisinin zararları hakkında yanlış bilgi yaydığı birçok grup var. Bu The Guardian tarafından bildirildi. Yanlış raporlardan biri, koronavirüsün Ukhan şehrinde yayılmaya başladığı, çünkü orada bir 5G ağı başlatıldı.

  Başka bir yanlış bilgiye göre, 5G ağı nedeniyle ölümleri gizlemek için bir koronavirüs teması oluşturuldu. Guardian, bazı ünlülerin de bu yanlış bilgiyi desteklediğini belirtiyor. Bu durumu daha da kötüleştiriyor. Şubat ayında, Uckfield FM'deki bir konuk 5G teknolojisinin insan akciğerlerinden oksijen çektiğini söyledi. Sonuç olarak, birçok kişi 5G kablolarının kurulumunda yer alan ilgili personel için sorun yaratır. Bunun nedeninin 5G teknolojisinin herkesi öldüreceğini söylüyorlar.

  Mobil şebeke operatörlerine göre, geçen hafta bu tür yaklaşık 30 olay meydana geldi. 5G teknolojisinin koronavirüs ile ilişkili olduğuna dair bilimsel bir kanıt bulunmadığına dikkat edilmelidir. Etkilenen mobil kulelerin hiçbiri 5G ağına bağlı değildi. Sonuç olarak, insanlar 3G ve 4G ağlarını destekleyen ekipmana zarar verdi. Sosyal ağların temsilcileri önümüzdeki günlerde devlet kurumlarıyla bu tür yanlış bilgilerin yayılmasını önleme konusunda görüşmelerde bulunacaklar. Birçoğu şimdi koronavirüs hakkında yanlış bilgileri önlemeye çalışıyor. Örneğin, Google bu amaç için 6,5 milyon dolar ayırdı

  esporhaberlerim