Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 15 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

mobil teknolojiler - #107

Strategy Analytics araştırma ajansı, dünyanın en çok Apple akıllı telefonunu satan ve geçen yılın sonunda 2019'un dördüncü çeyreğine ilişkin istatistikleri yayınladı. İstatistiklere göre, raporlama döneminde Apple, 2018'in ilgili dönemine göre yüzde 7 daha fazla düşerek Güney Koreli üretici Samsung'u geride bıraktı.

Son çeyrek Apple'ın en başarılı çeyreğiydi: üç ay boyunca 92 milyar dolar gelir ve 22 milyar dolar net kar. Karın yarısı Pro ve en ucuz iPhone 11 gibi en yeni iPhone modelleri tarafından sağlandı.

Sonuç olarak, Apple'ın pazar payı yüzde 18,9 oldu. Cips'e göre, Samsung'un geliri dördüncü çeyrekte yüzde 18,4 düştü. Üçüncülük% 15 ile Huawei üreticisi tarafından alındı. IHS analisti Cusi Hong'a göre, Çinli şirket yıl başında çift haneli büyüme kaydetti, ancak yıl sonunda ABD yaptırımları etkilenmeye başladı. Sonuç olarak, yıllık değerlendirme arzda yüzde 7,4 düşüş göstermiştir.

2019'da akıllı telefon pazar hacminde% 2.2 düşüş oldu. En büyük düşüş (% -23.3) LG için oldu, Xiaomi satışlarını% 4.5 artırdı.

21 entry daha var
esporhaberlerim