Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 18 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

mobil teknolojiler - #108

Huawei, ABD ile Çin arasındaki ekonomik savaştan en çok etkilenen ülke oldu. Google tarafından kesintiye uğrayan şirket tamamen kendi ekosistemini oluşturmaya odaklandı. Huawei Mobile Services, Google Mobile Services yerine son aylarda kullanıma sunuldu. Bir Huawei yetkilisi olan Fred Wangfei, technote.az'a göre Huawei'nin Google hizmetlerine geri dönmeyeceğini söyledi.

Yetkililer ayrıca Huawei'nin ABD üyeliğinden tamamen bağımsız olmak istediğini ve bu nedenle iOS / Android için rakip olarak üçüncü bir ekosistem oluşturmak istediğini söylüyor. Wangfei, 4.000 kişilik tasarım ekibinin 60 ana API'den 24'ü için alternatifler geliştirebildiğini söylüyor. Belirttikleri gibi, Play Store alternatifi App Store'da Facebook ve WhatsApp gibi ABD tabanlı uygulamaları görmekten memnuniyet duyacaklar.

Şu anda ABD ile çalışmaktan yasaklanan Huawei, Avrupa'da bununla başa çıkabilecek yeni şirketler arıyor. Yeni sistem ve yeni hizmetler nedeniyle, Huawei satışları ilk kez düşüyor olabilir. Ancak uzun vadede güçlü rakipler haline gelebilirler.

21 entry daha var
esporhaberlerim