Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

cep telefonu dünyası - #179

Bildiğiniz gibi Google şu anda Android 11 üzerinde çalışıyor. Android 11'in çekirdek kodu üzerinde çalışan geliştiriciler, bir özelliğin artık zorunlu olmayacağını keşfettiler. Bu özellik, 2016 yılında Google tarafından sunulan Sürekli Güncellemeler özelliğidir. Şimdiye kadar, bu özelliğin telefonlara eklenmesi akıllı telefon üreticisinin seçimine bağlıdır. Şimdi Google tarafından zorlanıyor.

Sürekli Güncellemeler işlevi, akıllı telefonun android sürümünü güncellerken sistemi A ve B yuvalarına bölerek kullanıcının verilerini korur.

Kısaca, akıllı telefonun işletim sistemini güncellerken, akıllı telefonun dahili belleği Sürekli Güncellemeler işlevi nedeniyle iki ayrı bölüme ayrılır: A ve B yuvası. Akıllı telefondaki sistem A yuvasında çalışırken, indirdiğiniz güncelleme B yuvasına yüklenir. Akıllı telefonu kapatıp açtığınızda, akıllı telefon artık A yuvasını değil, güncellenen B yuvasını kullanıyor. İndirdiğiniz güncelleme sorunluysa, sistem tekrar A yuvasını kullanmaya başlayacaktır. Böylece, her iki kullanıcı verisi de korunur ve akıllı telefonlardaki Android sistemi, şirketler hatalarla güncellemeler gönderse bile sorunsuz çalışabilir.

Artık Google, akıllı telefon üreticilerinin tüm Android 11 akıllı telefonlarında bu özelliğe sahip olmasını gerektiriyor. Değilse, akıllı telefon üreticisi Android 11 güncellemesini kullanamaz. Google buna izin vermeyecektir. Bize göre, bu çok yararlı bir yenilik ve kesinlikle akıllı telefonlarda

6 entry daha var
esporhaberlerim