Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

cep telefonu dünyası - #180

Apple henüz iOS 14'ü yayınlamamış olsa da, içeriden öğrenenler işletim sisteminde uygulanacak yeni özellikleri keşfetmek için test sürümlerini analiz etmeye devam ediyor. Son raporlarda içeriden kişiler tarafından bazı yararlı özelliklerden bahsedilmiştir. Yeni özelliğe Klipler adı verilir ve API yardımıyla uygulanır. Bu, iOS uygulamalarını indirmeye gerek kalmadan başlatmakla ilgilidir. Bu The Verge tarafından bildirildi.

Veri sızıntısına göre, bu yeni özellik ile geliştiriciler uygulamalarının özel sürümlerini oluşturabilir ve bu uygulamalar App Store'dan indirmeye gerek kalmadan bir akıllı telefonda çalışabilir. Kullanıcı sırayla, QR kodunu tarar ve uygulamanın basitleştirilmiş arayüzü ile etkileşime girer. Bu da modüler yapı ile mümkün oldu. Böylece, bu tür bir kullanım sırasında, ağdan indirilen uygulamanın gerekli kısmı akıllı telefon ekranında görüntülenecektir.

Örneğin, bir Youtube bağlantısına eriştiğinizde, bu bağlantı Safari tarayıcısında açılmaz. Akıllı telefonda bir YouTube uygulaması olmasa bile, video Youtube hizmetinin küçük minimalist arayüzünde çalışır. Buna ek olarak, kullanıcılara uygulamanın tam sürümünü App Store'dan indirmeleri veya önceden indirilmiş uygulamalardan birinde gerekli içeriği görüntülemeleri önerilecektir. Dilimler adı verilen bu özellik Android'de biraz farklı çalışır. Dolayısıyla Android, QR kodu yerine bir Google arama kutusu kullanıyor. Her iki durumda da, işlev akıllı telefonun zamanından ve dahili belleğinden tasarruf etmenizi sağlar.

6 entry daha var
esporhaberlerim