Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

6 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

cep telefonu dünyası - #181

Geçen hafta, internette mobil ağ kulelerinin COVID-19 virüsünü yaydığı konusunda sahte bilgiler yayılmaya başladı. Buna ek olarak, İngiliz Brimenham kentinde mobil ağ kulelerinin yakılmasının videoları yayınlandı. Facebook ve Nextdoor'da binlerce kullanıcının 5G teknolojisinin zararları hakkında yanlış bilgi yaydığı birçok grup var. Bu The Guardian tarafından bildirildi. Yanlış raporlardan biri, koronavirüsün Ukhan şehrinde yayılmaya başladığı, çünkü orada bir 5G ağı başlatıldı.

Başka bir yanlış bilgiye göre, 5G ağı nedeniyle ölümleri gizlemek için bir koronavirüs teması oluşturuldu. Guardian, bazı ünlülerin de bu yanlış bilgiyi desteklediğini belirtiyor. Bu durumu daha da kötüleştiriyor. Şubat ayında, Uckfield FM'deki bir konuk 5G teknolojisinin insan akciğerlerinden oksijen çektiğini söyledi. Sonuç olarak, birçok kişi 5G kablolarının kurulumunda yer alan ilgili personel için sorun yaratır. Bunun nedeninin 5G teknolojisinin herkesi öldüreceğini söylüyorlar.

Mobil şebeke operatörlerine göre, geçen hafta bu tür yaklaşık 30 olay meydana geldi. 5G teknolojisinin koronavirüs ile ilişkili olduğuna dair bilimsel bir kanıt bulunmadığına dikkat edilmelidir. Etkilenen mobil kulelerin hiçbiri 5G ağına bağlı değildi. Sonuç olarak, insanlar 3G ve 4G ağlarını destekleyen ekipmana zarar verdi. Sosyal ağların temsilcileri önümüzdeki günlerde devlet kurumlarıyla bu tür yanlış bilgilerin yayılmasını önleme konusunda görüşmelerde bulunacaklar. Birçoğu şimdi koronavirüs hakkında yanlış bilgileri önlemeye çalışıyor. Örneğin, Google bu amaç için 6,5 milyon dolar ayırdı

6 entry daha var
esporhaberlerim