Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • mobil teknolojiler

  /
  3

  Mobil dünyadan gelişmeler

  bağımsız bir Xiaomi markası olarak faaliyet gösteren Poco, yeni akıllı telefon modeli Poco X2'nin lansmanına hazırlanıyor. Resmi lansman etkinliğinden sadece günler önce, içerdekiler Poco X2'yi içeren yeni bir teaser görüntüsü aldı. Bu fotoğraf ayrıca akıllı telefonun fiyatını gösterir.

  En son veri sızıntılarına göre, Poco X2 akıllı telefon 120 Hz ekran, Snapdragon 730G işlemci, 6GB RAM, 64 MP arka (Sony IMX686) ve 4.500 mAh'ye sahip. pil ile çalışır. Insider'ın teaser fotoğrafına göre Poco X2 266 dolara satışa sunulacak. Karşılaştırmak gerekirse, dünyanın ilk akıllı telefon markası Pocophone F1 400 dolara satışa çıktı. Ancak Pocophone F1 amiral gemisi bir akıllı telefon modeliydi. Poco X2'nin sunumu 4 Şubat'ta gerçekleşecek.

  bu kez iPhone 11 için farklı bir tasarım geliştirdi. Tesla'nın Cybertruck modelinden ilham alan Caviar, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri için titanyum kaplama geliştirdi.

  Techland.az'a göre şirket, daha önce ABD'nin teknoloji devi Apple'ın iPhone 11'i için alternatif tasarımlar sundu.

  Caviar'ın yeni tasarımı, otomotiv endüstrisinin parlayan yıldızlarından Tesla tarafından kısa süre önce piyasaya sürülen ilk model olan Cybertruck'a ait. Caviar, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için yeni tasarımı "Cyberphone" olarak adlandırıyor. İPhone modellerinden sadece 99 tanesi eklenmiş ve bu kabin tamamen titanyumdan yapılmış.

  Google, kendi işletim sistemine sahip Android'i sabitlemeye ne kadar zor olursa olsun, bazen kullanıcıları rahatsız eden hatalara neden olabilir. Bir sonraki hata Android 9 işletim sistemidir. Böylece, keşfedilen yeni sistem boşluğu kullanıcı dosyalarının silinmesiyle ilgilidir. Bu konuda raporlar Slashgear. Android akıllı telefonlara indirilen tüm dosyalar otomatik olarak İndirilenler klasörüne eklenir.

  Ancak, Ocak 9'un sonunda Android 9 kullanıcılarından biri tarafından gönderilen bir rapor, indirilen dosyaları ve fotoğrafları İndirilenler klasörü dışındaki bir klasöre aktarma girişimi sonucunda sistemin bunları kökten atabileceğini söyledi. Bu, akıllı telefon bekleme modundayken olur. Yukarıda adı geçen sistem boşluk, İndirilenler klasörünü yeniden adlandırma girişiminde de kendini gösterir.

  Şu anda, Android 9'da indirilen dosyaların organizasyonu kararsız. Bu nedenle harici uygulama geliştiricileri dosya ve fotoğrafları diğer klasörlere kopyalamanızı önermez. İndirilen dosyalar çok önemli dosyalarsa, bunları bulut hizmetlerine veya bilgisayarlara indirmenizi öneririz. Google, kendi açısından, sistem boşluğu hakkında yorum yapmadı.

  Strategy Analytics araştırma ajansı, dünyanın en çok Apple akıllı telefonunu satan ve geçen yılın sonunda 2019'un dördüncü çeyreğine ilişkin istatistikleri yayınladı. İstatistiklere göre, raporlama döneminde Apple, 2018'in ilgili dönemine göre yüzde 7 daha fazla düşerek Güney Koreli üretici Samsung'u geride bıraktı.

  Son çeyrek Apple'ın en başarılı çeyreğiydi: üç ay boyunca 92 milyar dolar gelir ve 22 milyar dolar net kar. Karın yarısı Pro ve en ucuz iPhone 11 gibi en yeni iPhone modelleri tarafından sağlandı.

  Sonuç olarak, Apple'ın pazar payı yüzde 18,9 oldu. Cips'e göre, Samsung'un geliri dördüncü çeyrekte yüzde 18,4 düştü. Üçüncülük% 15 ile Huawei üreticisi tarafından alındı. IHS analisti Cusi Hong'a göre, Çinli şirket yıl başında çift haneli büyüme kaydetti, ancak yıl sonunda ABD yaptırımları etkilenmeye başladı. Sonuç olarak, yıllık değerlendirme arzda yüzde 7,4 düşüş göstermiştir.

  2019'da akıllı telefon pazar hacminde% 2.2 düşüş oldu. En büyük düşüş (% -23.3) LG için oldu, Xiaomi satışlarını% 4.5 artırdı.

  Huawei, ABD ile Çin arasındaki ekonomik savaştan en çok etkilenen ülke oldu. Google tarafından kesintiye uğrayan şirket tamamen kendi ekosistemini oluşturmaya odaklandı. Huawei Mobile Services, Google Mobile Services yerine son aylarda kullanıma sunuldu. Bir Huawei yetkilisi olan Fred Wangfei, technote.az'a göre Huawei'nin Google hizmetlerine geri dönmeyeceğini söyledi.

  Yetkililer ayrıca Huawei'nin ABD üyeliğinden tamamen bağımsız olmak istediğini ve bu nedenle iOS / Android için rakip olarak üçüncü bir ekosistem oluşturmak istediğini söylüyor. Wangfei, 4.000 kişilik tasarım ekibinin 60 ana API'den 24'ü için alternatifler geliştirebildiğini söylüyor. Belirttikleri gibi, Play Store alternatifi App Store'da Facebook ve WhatsApp gibi ABD tabanlı uygulamaları görmekten memnuniyet duyacaklar.

  Şu anda ABD ile çalışmaktan yasaklanan Huawei, Avrupa'da bununla başa çıkabilecek yeni şirketler arıyor. Yeni sistem ve yeni hizmetler nedeniyle, Huawei satışları ilk kez düşüyor olabilir. Ancak uzun vadede güçlü rakipler haline gelebilirler.

  Amerika Birleşik Devletleri Yale Üniversitesi'ndeki bilim adamları, kanseri cep telefonları ışınıyla ilişkilendirdiler. Çalışmanın sonuçları Medical Xpress web sitesinde yayınlandı.

  Doktorlar, bir dizi hastada akıllı telefonların tiroid kanseri üzerindeki etkisini kanıtlayabilmişlerdir. Uzmanlar 900 kişiyi inceledi ve tek nükleotid polimorfizmi olan hastalar tarafından akıllı telefonların aktif kullanımının tiroid kanseri gelişme riskini iki katına çıkardığını buldu.

  Çalışma, genetik duyarlılığın, cihazların aktif kullanımı ile birlikte onkolojinin gelişiminde önemli bir rol oynadığını vurgulamaktadır. Bazı genetik özelliklere sahip kişilerin saptanması, risk altında olmalarını ve olası hastalık hakkında bilgi edinmelerini sağlayacaktır. Üniversite uzmanlarına göre, çalışmalarında ilk kez, cihazların ve genetik yatkınlığın onkolojinin gelişimi üzerindeki ortak etkileri araştırıldı.

  Çalışmadaki uzmanlara göre, sorunun gelecekteki araştırması kanser teşhisinin iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.

  Akıllı telefonlar son 10 yılda büyük adımlar attı. Hem teknik hem de kamera ve tasarım açısından mükemmel seviyelere ulaştı. Ancak pil ömrü açısından hala hiçbir aşamada değiliz.

  Bu sorunun birkaç yıl sonra kullanılacak grafen pillerle çözüleceğini de not edelim. Şimdiye kadar, pil sorunlarının kullanıcılar için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Arka planda çalışan uygulamaların, telefonunuzun zamanının tükenmesini sağlayan faktörler arasında olduğu bilinmektedir. Umursamasanız bile, telefonunuzun pili hızla tüketilir.

  Milli.Az, ted.az'a göre size enerji açısından en verimli uygulamaların bir listesini sunar. Aşağıdakilerden herhangi birini kullanır ve bir pil sorunu yaşıyorsanız, bu uygulamayı tekrar kullanmayı düşünmelisiniz.

  1) Samsung AllShare

  2) Samsung Güvenlik Politikası Güncellemeleri

  3) ChatON Ses

  4) Google Haritalar

  5) WhatsApp

  6) Facebook

  7) AppLock

  8) WeChat

  9) Microsoft Outlook

  10) Pil tasarrufu

  Bu yıl, küresel pazarda akıllı telefon satışları geçen yıla göre% 3 büyüyecek.

  Bu durum analist Gartner tarafından bildirildi.

  Rapora göre, bu yıl 1,57 milyar mobil cihaz satılacak. Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde akıllı telefon satışları% 5,9 artacak.

  Uzmanlar, bu yıl 5G'yi destekleyen 221 milyon mobil cihaz satacağını tahmin ediyor.

  Bu rakam toplam mobil cihaz satışlarının% 12'sine eşit: "Gelecek yıl 5G'yi destekleyen mobil cihazların satışı 489 milyona ulaşacak."

  Tahmin edileceği gibi, 5G'yi destekleyen cihazların satışları hızla artacaktır. Uzmanlara göre, artış esas olarak 5G cihazlarını destekleyen akıllı telefonların 300 dolara satılmasından kaynaklanıyor.

  Geçen yılın Kasım ayında, Motorola ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Motorola RAZR'ı tanıttı. O sırada şirket, akıllı telefon satışlarının Aralık sonunda başlayacağını söyledi. Ancak bunun sonucunda satışları 2020'nin başlarına ertelendi. Aynı durum tekrarlandı.

  Technote.az'a göre, 26 Ocak'ta şirket akıllı telefon için ön siparişleri kabul etmeye başladı.

  Akıllı telefon hala ABD pazarında satışa sunulacak ve yalnızca Verizon mobil operatöründe satışa sunulacak. Her şeyden önce 6 Şubat için akıllı telefon satışları planlandı. Ancak, ön siparişlerden sonra şirket akıllı telefon satışlarını 18 Şubat'a erteledi. Şirket böyle bir değişikliğin nedeni hakkında yorum yapmadı.

  Önceki geçmiş değişikliğinin akıllı telefonlara olan yüksek talepten kaynaklandığına dikkat edilmelidir. Şirketin 6 Şubat'tan itibaren çok sayıda Motorola RAZR akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Büyük olasılıkla, ön sipariş performansı göz önüne alındığında, şirket üretilen akıllı telefon sayısının yeterli olmayacağını fark etti. Akıllı telefonlara olan yüksek talebin şirketin tüm beklentilerini aşması mümkündür. Satış geçmişindeki değişikliğin bir başka nedeni de yeni Motorola RAZR için katlanabilen az sayıda panel olabilir.

  esporhaberlerim