Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 3 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • sefa kuru

  Evet kadromuz açıklandığına göre birkaç kelam etmekten zarar gelmez.
  Tabii ki kadromuz en iddialı kadrolar arasında değil, ancak şampiyonluğa oynamadıktan sonra importlar getirip Türk oyuncuların önünü kesmek istemiyoruz(o rollerde potansiyel Türk oyuncular olduğu sürece)

  Çaylak/yarı çaylak oyunculara şans tanımak, onları da hep dert yandığımız "oyuncu havuzu"na kazandırmak ve onların gelişimine odaklanmak adına bazı riskler aldık. Tabii ki şampiyonluk iddiası olmayan hiçbir kadro taraftar gözünde iyi değildir. Bunu anlıyorum ve hak veriyorum.

  Geçtiğimiz mevsim bir zar attık. İyi oyuncularımız da vardı, fakat beklediğimiz neticeyi alamadık. 8. bitirdik. İşin kötüsü yarı final bile oynamış olsak asıl içinde bulunduğumuz problemin çözümüne ne derece katkı sağlayacağını söylemek güç.

  Hali hazırda sponsorluk ve diğer gelirler açısından da sıfır noktasındayız. Bu durum düzelene kadar istesek de istemesek de ekonomik yolu seçmemiz gerekiyor. İyi yönetilen sosyal medya ve kaliteli içeriğe odaklanarak bu durumu tersine çevirmeyi hedefliyoruz ve umuyoruz.

  Bunu yaparken de potansiyeli olan, gelişime açık ve istekli oyunculara yönelmek istedik. Tabii ki tryout'lar yapıldı, birçok oyuncu ile görüşüldü. Kimiyle anlaşılamadı, kimi planlarımıza ve/veya bütçemize uymadığı için tercih edilmedi. Bunu gizlemenin bir manası yok.

  Oyuncu bütçemizi kısmış olsak da operasyonel anlamda hiçbir kesintiye gitmedik, tam tersine sosyal medya ve içerik yapılanmamız için ekstra bütçe tanımladık. Bursaspor Esports dönemimize göre bambaşka bir profilde olduğumuzun farkındasınız. Daha da iyi olacak.

  Kimseden kadromuzu beğenmesini vs bekleyemem tabii ki ancak biz bu oyuncularda ışık gördük, yapabileceklerine inandıklarını denemelerine fırsat vermek istedik. Yanılmamayı umuyoruz. 3 oyuncumuz geçen sezon zaten bizimleydi. Sezon arasındaki gelişimleri de bizi memnun etti.

  ŞL seviyesinde bunu gösterebilecekler mi hep birlikte göreceğiz. Birkaç maç dışında ŞL tecrübesi olmayan Chosen, Drogo ve Invoker gibi çaylaklar belki başta tökezleyerek gelişecekler. Sabırlı olmak gerek. Özel bir durum olmadıkça sabır göstermeye ve şans vermeye hazırız.

  ıwcats'i bu açıdan kutluyorum. birçoğunuz bu nasıl iş? akademi takımını oynatıyorlar! vs. derken, onlar sabırla oyuncularına şans verdiler. lige kaliteli oyuncular kazandırdılar. belki de bazıları yıldızlaşıp yurt dışına gidecekler. umarım o seviyeye ulaşırlar.

  biz de benzer bir bakış açısıyla yeni oyunculara şans vermek, ekosisteme kaliteli oyuncular kazandırmak için yola çıktık. bu oyunculardan bazıları bizden önceki dönemlerde hatalar yapmış olabilirler. bu hatalardan ders çıkarmak da esporcu serüvenlerinin bir parçası.

  biz bu konularda oyuncularımıza eğitimler veriyor, telkinlerde bulunuyoruz. tabii ki günün sonunda her şey bizim kontrolümüzde değil. biz elimizden geleni yapacağız ve oyuncularımızın da aynı çabayı göstermek adına motivasyonlarını yüksek tutmaya gayret edeceğiz.

  takımımızda çaylaklarımız var ve bu bana göre çok güzel bir şey. as takımında çaylak oynatma lüksü olmayan takımlar da var. isteseler de dengeyi korumak adına bunu yapamayabiliyorlar.
  şartlar bizi bunu yapmaya zorlamış olsa da inanın çok memnunum.

  bazen oyuncunuza sorarsınız: "oğlum hazır mısın?"
  gerçekten inanarak "hazırım abi!" der. o gün geldiğinde ona o şansı verebilmek büyük bir ayrıcalık.
  bu ayrıcalığa sahip olabilmek şu anda beni çok mutlu ediyor.

  sevgiler…

  #5roninrising
  #5rwın

  esporhaberlerim